Collection: Halal Argentine Beef Cuts | Fresh Delivery Dubai & UAE
-
Steaks Argentina
Regular price From Dhs. 25.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 25.00 AED -
SaleSteaks Paraguay
Regular price From Dhs. 25.00 AEDRegular priceUnit price / perDhs. 55.00 AEDSale price From Dhs. 25.00 AEDSale -
Chimichurri (Classic ) 60 grs+
Regular price Dhs. 8.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price Dhs. 8.00 AED -
Rib Eye Argentina / ojo de bife ≥ 2.500kg to 3.2kg Halal
Regular price From Dhs. 387.50 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 387.50 AED -
Ribeye / ojo de bife Argentina from 1.200 kg to 2.000kg HALAL
Regular price From Dhs. 186.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 186.00 AED -
Rib Eye Argentina / ojo de bife ≥ 3.500kg to 4.500kg Halal
Regular price From Dhs. 465.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 465.00 AED -
Tenderloin - ARGENTINA Premium - Halal (Abuelo Julio)
Regular price From Dhs. 231.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 231.00 AED -
Full Short Ribs Costilla Ventana Frozen Argentina from 2kg to 3.2kg 135.00 per kg
Regular price From Dhs. 270.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 270.00 AED -
Short Ribs Banderitas cut Frozen (Costilla Ventana) from 0.900kg to 1.8kg - Argentina 135.00 per kg
Regular price From Dhs. 121.50 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 121.50 AED -
Striploin Bone-in Hueso Argentina frozen 1.3kg to 2.2kg 110.00 per kg
Regular price From Dhs. 143.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 143.00 AED -
Bone-In Beef Shank (Garron Con Hueso) Frozen Argentina 2kg to 3kg 85.00 per kg
Regular price From Dhs. 170.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 170.00 AED -
Rump Cap / Picanhia from 0.8-+ kg to 1.6 kg +- ARGENTINA HALAL (Abuelo Julio)
Regular price From Dhs. 96.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 96.00 AED -
Trip Tip (colita de cuadril / Rump Tail) Argentina 0.700kg to 1.6kg Halal (Bustos Y Beltran)
Regular price From Dhs. 69.82 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 69.82 AED -
Trip Tip (colita de cuadril / Rump Tail) Argentina 0.700kg to 1.6kg Halal (Abuelo Julio)
Regular price From Dhs. 69.82 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 69.82 AED -
Brisket Argentina "Navel" from 2.6 kg to 4kg +- Halal
Regular price From Dhs. 81.90 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 81.90 AED -
Rose Meat - Matambre 65 dhs per kg (Arg)
Regular price From Dhs. 32.50 AEDRegular priceUnit price / perDhs. 85.00 AEDSale price From Dhs. 32.50 AEDSale -
Ossobucco Frozen Argentina 99.75 per kg (Bustos Y Beltran)
Regular price From Dhs. 29.93 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 29.93 AED -
Beef cubes 500grs (CHILLED)
Regular price Dhs. 35.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price Dhs. 35.00 AED -
Rib Eye Paraguay 1.2kg to 2.5 kgs -+ (100aed per kg)
Regular price From Dhs. 120.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 120.00 AED -
Tenderloin -Paraguay 1.1 kg to 2.1 kg
Regular price From Dhs. 176.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 176.00 AED -
Trip Tip (colita de cuadril / Rump Tail) Paraguay from 0.700kg to 1.4kg
Regular price From Dhs. 56.00 AEDRegular priceUnit price / perDhs. 99.75 AEDSale price From Dhs. 56.00 AEDSale -
Inside Skirt / Entraña from Paraguay 0.500kg to 1.5kg 75aed per kg
Regular price From Dhs. 37.50 AEDRegular priceUnit price / perDhs. 99.75 AEDSale price From Dhs. 37.50 AEDSale -
Outside Skirt / Entraña from Paraguay 0.500kg to 1.5kg 75aed per kg
Regular price From Dhs. 37.50 AEDRegular priceUnit price / perDhs. 99.75 AEDSale price From Dhs. 37.50 AEDSale -
Striploin / Bife de Chorizo Paraguay 80.00AED per kg
Regular price From Dhs. 30.00 AEDRegular priceUnit price / perSale price From Dhs. 30.00 AED















